Звіт
про наукову та науково-технічну діяльність кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу за 2020 рік
У 2020 році професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, здобувачі, слухачі магістратури та студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу проводили наукові дослідження в контексті:
За результатами виконання вказаних НДР підготовлено анотовані та заключні звіти. Науково-дослідні роботи згідно госпдоговірної тематики здані замовниками.
Підсумком виконання науково-дослідних робіт кафедри стало проведення низки наукових заходів. За результатами науково-дослідної роботи професорсько-викладацький склад кафедри забезпечив підготовку, організацію та проведення:
За результатами виконаних наукових досліджень у 2020 році розроблені та подані аналітичні записки, науково обґрунтовані рекомендації, розроблені методики, які впроваджені в діяльність центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Зокрема, професорсько-викладацьким складом кафедри підготовлені:
Продовжувалась співпраця викладачів, аспірантів та здобувачів кафедри з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, науковими установами та організаціями.
За підсумками науково-дослідної роботи в 2020 р. професорсько-викладацьким складом, аспірантами та здобувачами кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу здійснювалась підготовка наукових публікації згідно плану науково-дослідної роботи кафедри та плану видань ЗУНУ.
Професорсько-викладацьким складом кафедри опубліковано наукових праць, всього: 164 / 129,605 друк. арк.
в тому числі:
монографій — 1/25,5
розділів монографій (од./друк. арк.) – 6/19,
монографій (розділів монографій) за кордоном (од./друк. арк.) – 3/2,03
підручників (од./друк. арк.) – 1/19,0
навчальних посібників (од./друк. арк.) – 2/2,5
брошур (од./друк. арк.) –1 /2,0
статей в наукових журналах (од./друк. арк.), всього: 66/44,66
в тому числі:
– у міжнародній наукометричній базі даних Scopus (од./друк. арк.) – 13/5,7
– у міжнародній наукометричній базі даних Web of Science (од./друк. арк.) – 2/0,99
– в українських виданнях категорії Б (од./друк. арк.) – 41/32,22
– в українських виданнях категорії В (од./друк. арк.) – 3/1,78
– за кордоном, які не входять у вищезазначені наукометричні бази (од./друк. арк.) – 7/3,97
тез доповідей на наукових конференціях (од./друк. арк.) – 84/14,02.
Професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, здобувачі та студенти кафедри брали активну участь 26 міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях та інтернет-конференціях, наукових семінарах, круглих столах, що проводились в ЗУНУ та інших навчальних закладах та наукових установах України та інших країн, на яких зроблено 68 доповідей.
У 2020 році на кафедрі менеджменту, публічного управління та персоналу функціонувала докторантура та аспірантура за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка; а також – 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності); 073 – менеджмент, 291 – публічне управління та адміністрування.
На кафедрі над дисертаціями працювали 13 аспірантів.
До кінця грудня 2020 року відбудуться захисти 3-х кандидатських дисертацій: Берестецької Олени Михайлівни (Науковий керівник – д.е.н., професор Желюк Т.Л.); Петрук Інни Павлівни (Науковий керівник – д.е.н., професор Желюк Т.Л.); Микитюк Юлії Ігорівни (Науковий керівник – д.е.н., професор Желюк Т.Л.).
У 2020 р. професорсько-викладацький склад кафедри взяв участь в проведенні наукових міжкафедральних семінарів по розгляду дисертацій, представлених на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, а також за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності); 073 – менеджмент, 291 – публічне управління та адміністрування.
Члени кафедри виступили офіційними опонентами докторських та кандидатських дисертацій. За звітний період професорсько-викладацьким складом кафедри готувались відгуки на автореферати кандидатських та докторських дисертацій.
В напрямку держбюджетної тематики кафедри у 2020 р. здійснювалась студентська наукова робота, в розрізі роботи 6 студентських проблемних груп, в яких було зайнято 78 студентів; а також 1 студентського наукового гуртка, в якому працювало 16 студентів, а також в інших формах (тренінгах) –1, до яких було залучено 7 студентів. В цілому до наукової роботи було залучено 451 студента (всіх освітніх програм, навчання яких забезпечується на кафедрі).
У виконанні міжкафедральної науково-дослідної роботи, що фінансується за кошти державного бюджету України в рамках проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених «Формування механізму сталого розвитку міського транспорту на засадах концепції «розумного» міста та муніципальної екологістики» (№ державної реєстрації 0117U003871). взяли участь 2 студентки (Ларва Ю., Велічко К., ПУАм-11).
Професорсько-викладацький склад та студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу взяли участь в організації та проведенні студентської секції Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Актуальні проблем менеджменту та публічного управління в умовах інноваційного розвитку економіки» (Тернопіль, ТНЕУ, 15 травня 2020 р.); П’ятої міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Актуальні проблеми вітчизняної економіки, підприємництва та управління на сучасному етапі» (Тернопіль, ЗУНУ, ФЕУ, 12 листопада 2020 р.).
Професорсько-викладацький склад та студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу взяли участь в організації та проведенні на базі ТНЕУ II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіка праці». Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 806 від 10 грудня 2019 р. та Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей (Затверджено наказом МОН України 18.04.2017 № 605). Проведено перший етап: 5-6 березня 2020 року та другий етап: 2 — 3 квітня 2020 року. Галузева конкурсна комісія, керуючись листом ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» від 12.03.2020 № 22.1/10-713, підвела підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіка праці» за результатами I етапу II туру і визначила переможців.
Студенти та слухачі магістратури брали участь у ІІ турі Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.
ІІ тур Всеукраїнських олімпіад в зв’язку з карантином відтерміновано:
Студентами кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу у 2020 р. отримано 15 призових місць; з них — 3 – I місця, 9 – II місць, 3- III місце.
Зокрема, за результатами участі студентів кафедри у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт отримано такі призові місця:
– Менеджмент організацій (Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана) член журі проф. Желюк Т.Л.
– Публічне управління та адміністрування (Киівський національний торгівельно-економічний університет) член журі проф. Монастирський Г.Л.
Участь студентів у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт, освітня програма «Менеджмент», спеціалізація «Менеджмент персоналу», Київський національний університет технологій та дизайну:
Студенти першого курсу взяли участь у всеукраїнському конкурсі «Long-2019» (Погляд нового покоління) м. Київ, 16 грудня 2019 р. Мережа Глобального договору в Україні. Студенти : Таратасюк Марина, Домбрович Олег, Музика Олена, Козлюк Юлія, Дзюбик Юрій, Середович Людмила, Катеринюк Яна, Качан Юрій, Василишин Святослав, Павлюк Олена (науковий керівник – Овсянюк-Бердадіна О.Ф.)
Слухачами магістратури та студентами кафедри менеджменту та публічного управління денної та заочної форм навчання опубліковано 596 тез у збірниках тез доповідей за результатами роботи студентської секції конференцій, що проводились на кафедрі.
У 2020 р. продовжувалась спільна наукова та навчально-методична діяльність кафедри з Тернопільським регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (в межах функціонування філіалу кафедри менеджменту та публічного управління відповідно до нової Угоди про співпрацю).
Здійснювалась співпраця професорсько-викладацького складу кафедри з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємницькими структурами.
Д.е.н., проф.Монастирський Г.Л. є головою підкомісії зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» науково-методичної комісії з бізнесу, управління та права сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України № 582 від 25.04.2019 року); членом робочої групи Міністерства освіти і науки України з підготовки пропозицій щодо державного сприяння забезпеченню участі українського бізнесу у фінансуванні пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, інноваційної діяльності, новітніх технологій та залучення місцевих органів влади до партнерства з експертною і науковою спільнотою (наказ Міністерства освіти і науки України № 817 від 12.06.2019 року); членом наукової ради з економіко-правових проблем розвитку міст України Відділення економіки НАН України; консультантом Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України; головою експертної ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності Тернопільської міської ради (рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 22.08.2018 р. №643).
Значна увага на кафедрі менеджменту, публічного управління та персоналу приділялась інтернаціоналізації освітньо-наукової діяльності. Завідувач та колектив кафедри були ініціаторами підписання міжнародних угод про співпрацю між ТНЕУ та Вроцлавським економічним університетом, Опольською політехнікою, Люблінським католицьким університетом Івана Павла ІІ, Університетом економіки в Бидгощі (Республіка Польща).
Аспірантка Шишко Ж.М. (науковий керівник – д.е.н., проф. Г.Л. Монастирський) перемогла у конкурсному відборі аспірантів та взяла участь в заходах Міжнародного наукового стажування для аспірантів в рамках Балтійської програми «The Baltic University Program», зокрема в 11-ому щорічному форумі EUSBSR 2020 у місті Турку «Наш регіон, наше майбутнє. На шляху до десятиліття інновацій та екологічної рівноваги» (Фінляндія, Польща, жовтень-листопад 2020 року).
У рамках міжнародної співпраці: д.е.н., проф. Желюк Т.Л. брала участь у міжнародних програмах:
В рамках спільного міжнародного проекту DOBRE та Університету економічного в Кракові, зокрема «DOBRE : Консорціуму з питань підвищення спроможності системи освіти у сфері публічного адміністрування» пройшли тренінг для тренерів «Сертифікованої програми післядипломного навчання «Управління в українських органах місцевого самоврядування для лідерів, менеджерів середнього рівня, фахівців з публічних послуг громади» викладачі кафедри: д.е.н., проф. Желюк Т.Л., д.е.н.,проф. Шкільняк М.М., к.е.н., доценти Попович Т.М., Дудкіна О.П., Жуковська А.Ю., Котис Н.В., Богач Ю.А., Заставнюк Л.І. в період 25-28 січня 2020 р., м. Київ; 4-7 березня 2020 р.).
Міжнародні наукові стажування: у Вроцлавському економічному університеті пройшов д.е.н., проф. Монастирський Г.Л. Участь в цих стажуваннях також прийняли д.е.н., проф. Васіна А.Ю. та д.е.н., проф. Шушпанов Д.Г., студенти ОП «Менеджмент» Гальчак А. та Роздобудько С.):
Д.е.н, проф. Монастирський Г.Л. пройшов міжнародне стажування «Зимова школа – Україна 2020» в період з 25 січня 2020 по 1 лютого 2020 року, організоване Міською радою міста Єленя Гура та Вроцлавським економічним університетом (Республіка Польща), обсягом 48 годин (сертифікат № 1/2020 від 1 лютого 2020 р.), а також міжнародне стажування на базі Університету третього віку в Громадці (Республіка Польща) в період з 15 січня по 2 лютого 2020 року, обсягом 100 годин (сертифікат № 01/2020 від 2 лютого 2020 року).
Продовжувалась співпраця кафедри менеджменту та публічного управління з Вроцлавським економічним університетом (Польща) відповідно до підписаної Угоди про міжнародне співробітництво щодо підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування
У 2020 р. продовжувалась співпраця кафедри менеджменту та публічного управління з Національним агентством України з питань державної служби в рамках укладеного Договору.
Звіт
про наукову та науково-технічну діяльність кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу за 2019 рік
У 2019 році професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, здобувачі, слухачі магістратури та студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу проводили наукові дослідження в контексті:
– міжкафедральної науково-дослідної роботи, що фінансується з загального фонду державного бюджету «Реформування ринку теплової енергії в житлово-комунальному господарстві в контексті підвищення енергетичної безпеки та якості життя населення України» (№ державної реєстрації 0117U 000413. Виконавець від кафедри – д.е.н., проф. Микитюк П.П.);
За результатами виконання вказаних НДР підготовлено анотовані та заключні звіти. Науково-дослідні роботи згідно госпдоговірної тематики здані замовниками.
Професорсько-викладацький склад кафедри у травні 2018 року започаткував участь у проведенні тренінгів за програмою «Публічне адміністрування у сфері молодіжної політики» (замовник послуг – ГО «Освітньо-аналітичний центр розвитку громад». Програма U-LEAD з Єропою).
Підсумком виконання науково-дослідних робіт кафедри стало проведення низки наукових заходів. За результатами науково-дослідної роботи професорсько-викладацький склад кафедри забезпечив підготовку, організацію та проведення:
За результатами виконаних наукових досліджень у 2019 р. розроблені та подані аналітичні записки, науково обґрунтовані рекомендації, розроблені методики, які впроваджені в діяльність центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Зокрема, професорсько-викладацьким складом кафедри підготовлені:
Продовжувалась співпраця викладачів, аспірантів та здобувачів кафедри з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, науковими установами та організаціями.
За підсумками науково-дослідної роботи в 2019 р. професорсько-викладацьким складом, аспірантами та здобувачами кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу здійснювалась підготовка наукових публікації згідно плану науково-дослідної роботи кафедри та плану видань ТНЕУ.
Професорсько-викладацьким складом кафедри видано наукових праць, всього: 151 / 166,305 друк. арк.
в тому числі:
в т.ч.:
Професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, здобувачі та студенти кафедри брали активну участь 19 міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях, наукових семінарах, круглих столах, що проводились в ТНЕУ та інших навчальних закладах та наукових установах, на яких зроблено 68 доповідей.
У 2019 році на кафедрі менеджменту, публічного управління та персоналу функціонувала докторантура та аспірантура за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка; а також – 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності).
На кафедрі над дисертаціями працювали 2 докторант та 12 аспірантів і здобувачів наукових ступенів
У 2019 році відбулися захисти дисертацій:
на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук:
на здобуття наукового ступеня доктора економічних наук:
У 2019 р. професорсько-викладацький склад кафедри взяв участь в проведенні наукових міжкафедральних семінарів по розгляду дисертацій, представлених на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, а також за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності).
Члени кафедри виступили офіційними опонентами докторських та кандидатських дисертацій. За звітний період професорсько-викладацьким складом кафедри готувались відгуки на автореферати кандидатських та докторських дисертацій.
В напрямку держбюджетної тематики кафедри у 2019 н. р. здійснювалась студентська наукова робота, в розрізі роботи 6 студентських проблемних груп, в яких було зайнято 71 студент; а також 1 студентського наукового гуртка, в якому працювало 18 студентів.
Професорсько-викладацький склад та студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу взяли участь в організації та проведенні студентської секції Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Модернізація менеджменту системи охорони здоров’я в умовах проведення медичної реформи» (Тернопіль – Кам’янець-Подільський, 13-14 грудня 2018 р.); студентської секції Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю «Актуальні проблем менеджменту в умовх інновацйного розвитку економіки» (Тернопіль, ТНЕУ, 17 квітня 2019 р.); Четвертої міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Актуальні проблеми вітчизняної економіки, підприємництва та управління на сучасному етапі» (Тернопіль, ТНЕУ, ФЕУ, 7 листопада 2019 р.).
Студенти та слухачі магістратури брали участь у ІІ турі Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт, та ІІ турі Всеукраїнських олімпіад:
Студентами кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу у 2019 отримано 14 призових місць, з них 8 призових місця в результаті участі у ІІ турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт, 4 призових місця в результаті участі у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади; 2 призових місця за результатами участі II етапі Всеукраїнського конкурсу студентських дипломних робіт; а також – 2 призових місця в результаті участі у VI Міжнародній олімпіаді по менеджменту серед молоді у 2019 році.
За результатами участі студентів кафедри у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт отримано чотири призових місця. А саме:
За результатами участі студентів кафедри у II етапі Всеукраїнській студентській олімпіаді також отримано чотири призових місця. А саме:
За результатами участі студентів кафедри у VI Міжнародній олімпіаді по менеджменту серед молоді у 2019 році Вусата Яна Олександрівна та Івасечко Олена Іванівна стали фіналістками Олімпіади в номінації «Практики та методи менеджменту».
Студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу брали участь у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських дипломних робіт, зокрема:
Згідно наказу МОН України кафедрою менеджменту. публічного управління та персоналу 17-19 квітня 2019 року було проведено ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Менеджмент організацій і адміністрування». Переможцями стали студентки ТНЕУ факультету економіки та управління:
Згідно наказів Міністерства освіти і науки України від 10.10.2017 року № 1364 і 18.09.2018 року № 1010 та Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей (Затверджено наказом МОН України 18.04.2017 № 605) у квітні 2019 року на базі ФЕУ ТНЕУ проводився ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіка праці». Переможцями стали студенти ТНЕУ факультету економіки та управління:
Слухачами магістратури та студентами кафедри менеджменту та публічного управління денної та заочної форм навчання опубліковано 620 тез у збірниках тез доповідей за результатами роботи студентської секції конференцій, що проводились на кафедрі.
На кафедрі проводились наукові дослідження молодих вчених. Зокрема – к.е.н., ст. викл. кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу Чикало І.В. 16.05.2019р. прийняла участь у ІІІ Конкурсі наукових робіт з проблем розвитку регіональної економіки та транскордонного співробітництва ім. М. І. Долішнього, що проводився в Інституті регіональних досліджень НАН України. За результатами конкурсу нагороджена дипломом ІІ ступеня.
У 2019 р. продовжувалась спільна наукова та навчально-методична діяльність кафедри з Тернопільським регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (в межах функціонування філіалу кафедри менеджменту та публічного управління відповідно до нової Угоди про співпрацю).
Здійснювалась співпраця професорсько-викладацького складу кафедри з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємницькими структурами.
Д.е.н., проф.Монастирський Г.Л. є головою підкомісії зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» науково-методичної комісії з бізнесу, управління та права сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України № 582 від 25.04.2019 року); членом робочої групи Міністерства освіти і науки України з підготовки пропозицій щодо державного сприяння забезпеченню участі українського бізнесу у фінансуванні пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, інноваційної діяльності, новітніх технологій та залучення місцевих органів влади до партнерства з експертною і науковою спільнотою (наказ Міністерства освіти і науки України № 817 від 12.06.2019 року); членом наукової ради з економіко-правових проблем розвитку міст України Відділення економіки НАН України; консультантом Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України; головою експертної ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності Тернопільської міської ради (рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 22.08.2018 р. №643).
Д.е.н., доц.. Васіна А.Ю., к.е.н.,доц. Дудкіна О.П., к.е.н., доц.. Круп’як Л.Б., к.е.н., ст..викл. Чикало І.В. є учасниками робочої групи Тернопільської ОДА з розробки проекту Стратегії розвитку освіти і науки у Тернопільській області на 2021-20127 рр. (згідно наказу Управління освіти і науки Тернопрільської ОДА №128-од від 06.05.2019 р.)
К.е.н., доцент Бакуліна Н.М. надавала консультаційні послуги з питань управління, мотивування та оцінювання персоналу ТОВ «Микулинецький бровар».
Значна увага на кафедрі менеджменту, публічного управління та персоналу приділялась інтернаціоналізації освітньо-наукової діяльності. Завідувач та колектив кафедри були ініціаторами підписання міжнародних угод про співпрацю між ТНЕУ та Вроцлавським економічним університетом, Опольською політехнікою, Люблінським католицьким університетом Івана Павла ІІ, Університетом економіки в Бидгощі (Республіка Польща).
У рамках міжнародної співпраці: д.е.н., проф. Желюк Т.Л. брала участь у міжнародних програмах:
Д.е.н., проф. Монастирський Г.Л. брав участь в Міжнародних науково-практичних заходах за кордоном:
Продовжувалась співпраця кафедри менеджменту та публічного управління з Вроцлавським економічним університетом (Польща) відповідно до підписаної Угоди про міжнародне співробітництво щодо підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування. В рамках такої співпраці проведені стажування студентів та викладачів кафедри у Вроцлавському економічному університеті (Польща).
У 2019 р. продовжувалась співпраця кафедри менеджменту та публічного управління з Національним агентством України з питань державної служби в рамках Договору ТНЕУ з Національним агентством України з питань державної служби.
Звіт
про наукову та науково-технічну діяльність кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу за 2020 рік
У 2020 році професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, здобувачі, слухачі магістратури та студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу проводили наукові дослідження в контексті:
За результатами виконання вказаних НДР підготовлено анотовані та заключні звіти. Науково-дослідні роботи згідно госпдоговірної тематики здані замовниками.
Підсумком виконання науково-дослідних робіт кафедри стало проведення низки наукових заходів. За результатами науково-дослідної роботи професорсько-викладацький склад кафедри забезпечив підготовку, організацію та проведення:
За результатами виконаних наукових досліджень у 2020 році розроблені та подані аналітичні записки, науково обґрунтовані рекомендації, розроблені методики, які впроваджені в діяльність центральних та місцевих органів державної виконавчої влади, органів місцевого самоврядування.
Зокрема, професорсько-викладацьким складом кафедри підготовлені:
Продовжувалась співпраця викладачів, аспірантів та здобувачів кафедри з органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, науковими установами та організаціями.
За підсумками науково-дослідної роботи в 2020 р. професорсько-викладацьким складом, аспірантами та здобувачами кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу здійснювалась підготовка наукових публікації згідно плану науково-дослідної роботи кафедри та плану видань ЗУНУ.
Професорсько-викладацьким складом кафедри опубліковано наукових праць, всього: 164 / 129,605 друк. арк.
в тому числі:
монографій — 1/25,5
розділів монографій (од./друк. арк.) – 6/19,
монографій (розділів монографій) за кордоном (од./друк. арк.) – 3/2,03
підручників (од./друк. арк.) – 1/19,0
навчальних посібників (од./друк. арк.) – 2/2,5
брошур (од./друк. арк.) –1 /2,0
статей в наукових журналах (од./друк. арк.), всього: 66/44,66
в тому числі:
– у міжнародній наукометричній базі даних Scopus (од./друк. арк.) – 13/5,7
– у міжнародній наукометричній базі даних Web of Science (од./друк. арк.) – 2/0,99
– в українських виданнях категорії Б (од./друк. арк.) – 41/32,22
– в українських виданнях категорії В (од./друк. арк.) – 3/1,78
– за кордоном, які не входять у вищезазначені наукометричні бази (од./друк. арк.) – 7/3,97
тез доповідей на наукових конференціях (од./друк. арк.) – 84/14,02.
Професорсько-викладацький склад, докторанти, аспіранти, здобувачі та студенти кафедри брали активну участь 26 міжнародних, всеукраїнських науково-практичних конференціях та інтернет-конференціях, наукових семінарах, круглих столах, що проводились в ЗУНУ та інших навчальних закладах та наукових установах України та інших країн, на яких зроблено 68 доповідей.
У 2020 році на кафедрі менеджменту, публічного управління та персоналу функціонувала докторантура та аспірантура за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка; а також – 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності); 073 – менеджмент, 291 – публічне управління та адміністрування.
На кафедрі над дисертаціями працювали 13 аспірантів.
До кінця грудня 2020 року відбудуться захисти 3-х кандидатських дисертацій: Берестецької Олени Михайлівни (Науковий керівник – д.е.н., професор Желюк Т.Л.); Петрук Інни Павлівни (Науковий керівник – д.е.н., професор Желюк Т.Л.); Микитюк Юлії Ігорівни (Науковий керівник – д.е.н., професор Желюк Т.Л.).
У 2020 р. професорсько-викладацький склад кафедри взяв участь в проведенні наукових міжкафедральних семінарів по розгляду дисертацій, представлених на здобуття наукового ступеня доктора та кандидата економічних наук за спеціальністю 08.00.03 – економіка та управління національним господарством, а також за спеціальністю 08.00.05 – розвиток продуктивних сил і регіональна економіка, за спеціальністю 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності); 073 – менеджмент, 291 – публічне управління та адміністрування.
Члени кафедри виступили офіційними опонентами докторських та кандидатських дисертацій. За звітний період професорсько-викладацьким складом кафедри готувались відгуки на автореферати кандидатських та докторських дисертацій.
В напрямку держбюджетної тематики кафедри у 2020 р. здійснювалась студентська наукова робота, в розрізі роботи 6 студентських проблемних груп, в яких було зайнято 78 студентів; а також 1 студентського наукового гуртка, в якому працювало 16 студентів, а також в інших формах (тренінгах) –1, до яких було залучено 7 студентів. В цілому до наукової роботи було залучено 451 студента (всіх освітніх програм, навчання яких забезпечується на кафедрі).
У виконанні міжкафедральної науково-дослідної роботи, що фінансується за кошти державного бюджету України в рамках проектів наукових робіт та науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених «Формування механізму сталого розвитку міського транспорту на засадах концепції «розумного» міста та муніципальної екологістики» (№ державної реєстрації 0117U003871). взяли участь 2 студентки (Ларва Ю., Велічко К., ПУАм-11).
Професорсько-викладацький склад та студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу взяли участь в організації та проведенні студентської секції Всеукраїнської науково-практичної інтернет-конференції з міжнародною участю «Актуальні проблем менеджменту та публічного управління в умовах інноваційного розвитку економіки» (Тернопіль, ТНЕУ, 15 травня 2020 р.); П’ятої міжнародної науково-практичної конференції студентів та молодих вчених «Актуальні проблеми вітчизняної економіки, підприємництва та управління на сучасному етапі» (Тернопіль, ЗУНУ, ФЕУ, 12 листопада 2020 р.).
Професорсько-викладацький склад та студенти кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу взяли участь в організації та проведенні на базі ТНЕУ II туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіка праці». Згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 806 від 10 грудня 2019 р. та Положення про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей (Затверджено наказом МОН України 18.04.2017 № 605). Проведено перший етап: 5-6 березня 2020 року та другий етап: 2 — 3 квітня 2020 року. Галузева конкурсна комісія, керуючись листом ДНУ «Інституту модернізації змісту освіти» від 12.03.2020 № 22.1/10-713, підвела підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Управління персоналом і економіка праці» за результатами I етапу II туру і визначила переможців.
Студенти та слухачі магістратури брали участь у ІІ турі Всеукраїнських конкурсів студентських наукових робіт.
ІІ тур Всеукраїнських олімпіад в зв’язку з карантином відтерміновано:
Студентами кафедри менеджменту, публічного управління та персоналу у 2020 р. отримано 15 призових місць; з них — 3 – I місця, 9 – II місць, 3- III місце.
Зокрема, за результатами участі студентів кафедри у II турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт отримано такі призові місця:
– Менеджмент організацій (Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана) член журі проф. Желюк Т.Л.
– Публічне управління та адміністрування (Киівський національний торгівельно-економічний університет) член журі проф. Монастирський Г.Л.
Участь студентів у Всеукраїнському конкурсі дипломних робіт, освітня програма «Менеджмент», спеціалізація «Менеджмент персоналу», Київський національний університет технологій та дизайну:
Студенти першого курсу взяли участь у всеукраїнському конкурсі «Long-2019» (Погляд нового покоління) м. Київ, 16 грудня 2019 р. Мережа Глобального договору в Україні. Студенти : Таратасюк Марина, Домбрович Олег, Музика Олена, Козлюк Юлія, Дзюбик Юрій, Середович Людмила, Катеринюк Яна, Качан Юрій, Василишин Святослав, Павлюк Олена (науковий керівник – Овсянюк-Бердадіна О.Ф.)
Слухачами магістратури та студентами кафедри менеджменту та публічного управління денної та заочної форм навчання опубліковано 596 тез у збірниках тез доповідей за результатами роботи студентської секції конференцій, що проводились на кафедрі.
У 2020 р. продовжувалась спільна наукова та навчально-методична діяльність кафедри з Тернопільським регіональним центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (в межах функціонування філіалу кафедри менеджменту та публічного управління відповідно до нової Угоди про співпрацю).
Здійснювалась співпраця професорсько-викладацького складу кафедри з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємницькими структурами.
Д.е.н., проф.Монастирський Г.Л. є головою підкомісії зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» науково-методичної комісії з бізнесу, управління та права сектору вищої освіти Науково-методичної ради Міністерства освіти і науки України (наказ Міністерства освіти і науки України № 582 від 25.04.2019 року); членом робочої групи Міністерства освіти і науки України з підготовки пропозицій щодо державного сприяння забезпеченню участі українського бізнесу у фінансуванні пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, інноваційної діяльності, новітніх технологій та залучення місцевих органів влади до партнерства з експертною і науковою спільнотою (наказ Міністерства освіти і науки України № 817 від 12.06.2019 року); членом наукової ради з економіко-правових проблем розвитку міст України Відділення економіки НАН України; консультантом Ради молодих учених при Міністерстві освіти і науки України; головою експертної ради з питань місцевого самоврядування, законності, правопорядку, регламенту та депутатської діяльності Тернопільської міської ради (рішення виконавчого комітету Тернопільської міської ради від 22.08.2018 р. №643).
Значна увага на кафедрі менеджменту, публічного управління та персоналу приділялась інтернаціоналізації освітньо-наукової діяльності. Завідувач та колектив кафедри були ініціаторами підписання міжнародних угод про співпрацю між ТНЕУ та Вроцлавським економічним університетом, Опольською політехнікою, Люблінським католицьким університетом Івана Павла ІІ, Університетом економіки в Бидгощі (Республіка Польща).
Аспірантка Шишко Ж.М. (науковий керівник – д.е.н., проф. Г.Л. Монастирський) перемогла у конкурсному відборі аспірантів та взяла участь в заходах Міжнародного наукового стажування для аспірантів в рамках Балтійської програми «The Baltic University Program», зокрема в 11-ому щорічному форумі EUSBSR 2020 у місті Турку «Наш регіон, наше майбутнє. На шляху до десятиліття інновацій та екологічної рівноваги» (Фінляндія, Польща, жовтень-листопад 2020 року).
У рамках міжнародної співпраці: д.е.н., проф. Желюк Т.Л. брала участь у міжнародних програмах:
В рамках спільного міжнародного проекту DOBRE та Університету економічного в Кракові, зокрема «DOBRE : Консорціуму з питань підвищення спроможності системи освіти у сфері публічного адміністрування» пройшли тренінг для тренерів «Сертифікованої програми післядипломного навчання «Управління в українських органах місцевого самоврядування для лідерів, менеджерів середнього рівня, фахівців з публічних послуг громади» викладачі кафедри: д.е.н., проф. Желюк Т.Л., д.е.н.,проф. Шкільняк М.М., к.е.н., доценти Попович Т.М., Дудкіна О.П., Жуковська А.Ю., Котис Н.В., Богач Ю.А., Заставнюк Л.І. в період 25-28 січня 2020 р., м. Київ; 4-7 березня 2020 р.).
Міжнародні наукові стажування: у Вроцлавському економічному університеті пройшов д.е.н., проф. Монастирський Г.Л. Участь в цих стажуваннях також прийняли д.е.н., проф. Васіна А.Ю. та д.е.н., проф. Шушпанов Д.Г., студенти ОП «Менеджмент» Гальчак А. та Роздобудько С.):
Д.е.н, проф. Монастирський Г.Л. пройшов міжнародне стажування «Зимова школа – Україна 2020» в період з 25 січня 2020 по 1 лютого 2020 року, організоване Міською радою міста Єленя Гура та Вроцлавським економічним університетом (Республіка Польща), обсягом 48 годин (сертифікат № 1/2020 від 1 лютого 2020 р.), а також міжнародне стажування на базі Університету третього віку в Громадці (Республіка Польща) в період з 15 січня по 2 лютого 2020 року, обсягом 100 годин (сертифікат № 01/2020 від 2 лютого 2020 року).
Продовжувалась співпраця кафедри менеджменту та публічного управління з Вроцлавським економічним університетом (Польща) відповідно до підписаної Угоди про міжнародне співробітництво щодо підготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері державного управління та місцевого самоврядування
У 2020 р. продовжувалась співпраця кафедри менеджменту та публічного управління з Національним агентством України з питань державної служби в рамках укладеного Договору.